Wszystko się zmienia kiedy człowiek się zmienia

Ostatnio, jak byłem z Dominikiem na spotkaniu z dziećmi ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Biesiekierzu, naszła mnie pewna refleksja dotycząca tego, jak bardzo często ludzie zmieniają swoją opinię w stosunku do drugiej osoby. Kilka lat temu, gdy Dominik uczył się jeszcze w szkole podstawowej, przyszła do mnie Maja, moja córka, mówiąc mi, że bardzo źle czuje się w szkole. Zadałem jej pytanie dlaczego? Bo dzieci w szkole śmieją się z niej, że jej brat chodzi o kulach i jest niepełnosprawny. Dzieci …

Przeprowadziłem z Mają rozmowę, w której wytłumaczyłem jej, żeby się tym nie przejmowała, bo dzieci czasem nie zastanowią się nad tym co mówią i mogą swoimi słowami sprawić komuś przykrość nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

I minęło kilka lat …

W tym czasie Dominik zaczął zdobywać medale w siłowaniu na ręce, ja zacząłem prowadzić jego fanpage i tym samym stał się w gminie osobą rozpoznawalną. Mieliśmy bardzo intensywny okres w marcu, kiedy Dominik otrzymał nagrodę Prezydenta Koszalina za osiągnięcia sportowe, miał wywiad w Radio Koszalin, został m.in. o nim nakręcony reportaż dla TVP 3 Szczecin. I wtedy też dostaliśmy zaproszenie na spotkanie do byłej szkoły podstawowej w Starych Bielicach, do której uczęszczał. O spotkaniu już pisaliśmy na fanpagu Dominika. Spotkanie było niesamowicie inspirujące, dzieci były zachwycone, a na końcu Dominik rozdawał swoje pierwsze w życiu autografy 🙂 W domu Maja podchodzi do mnie i mówi, że jej koledzy i koleżanki ze szkoły, te same dzieciaki, które wcześniej śmiały się z Dominika, teraz powiedziały Mai, że ma super brata, że jest przystojny i czy mogą do niego pisać na jego fanpage.

Zobaczcie, jak wszystko się zmienia, kiedy człowiek się zmienia. I tak jest w życiu ze wszystkim. Jeśli jesteś inny, czymś się wyróżniasz, masz marzenia, których inni nie rozumieją, to ludzie się z Ciebie śmieją. Jedni oficjalnie, a inni z ukrycia. Gdy nie zrezygnujesz z marzeń i będziesz dążył do ich realizacji, a potem je realizował, te same osoby będą Ci mówiły, że podjąłeś słuszną decyzję nie rezygnując, że trzymają za Ciebie kciuki itd. Takie to jest życie. Najważniejsze, to nigdy się nie poddawać i nie próbować nikogo na siłę zmieniać. Zmieni się wszystko wokół Ciebie, jak Ty się zmienisz.

2 thoughts on “Wszystko się zmienia kiedy człowiek się zmienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *