Uwierz w nieograniczone możliwości

Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali. Nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.

Ale życia nie wolno wieść w taki sposób. Uważam, że jedną z najpotężniejszych mocy na świecie jest wola człowieka wierzącego w siebie, wytyczającego sobie ambitne cele i uzyskującego od życia to czego od niego pragnie.

Mogę” to potężne słowo. Niestety wielu ludzi, pomimo tego, iż marzą o różnych rzeczach, nigdy nie ośmielają się po nie sięgnąć, nie mają odwagi powiedzieć sobie „Mogę„! Nie dowierzają swym marzeniom na tyle, by je wprowadzić w realny świat działań i wysiłków. Ludzie tak bardzo lękają się klęski, że w ostateczności ją ponoszą. A po drugiej stronie są ludzie – niestety ogromna mniejszość, która używa tego słowa z pełna odpowiedzialnością. Dla przytłaczającej większości tych osób to może być prawdą. Prawdą sprawdzalną. Ludzie mogą dokonać tego, w czego osiągalność uwierzą. Dla tych właśnie ludzi pozostaje do pokonania nieznaczna odległość między tym, co jak sądzą mogą osiągnąć, a dokonaniami rzeczywiście osiągalnymi. Ale najpierw każdy z nas musi uwierzyć w to, że może coś osiągnąć.

I chcę powiedzieć jedno. Nie jestem ekspertem od motywacji ludzkiego działania. Nie rozporządzam w tym zakresie wiedzą większą od większości z nas. Sam też czasem mam chwile zwątpienia. Ale wiem jedno. „Mogę” to potężne słowo i wierzę, że każdy z nas może osiągnąć dużo więcej niż ma obecnie. Może być szczuplejszy, zdrowszy, bogatszy duchowo i finansowo, może mieć wspanialszy związek bez konieczności zmieniania partnera, może mieć lepszą pracę, może być zdrowszy, może … I mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Warunkiem tych zmian jest jedno: każdy, kto chce od życia więcej, musi uwierzyć, że może to mieć.

A Ty po której stronie jesteś??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *