Sukces to Twoje dziecko

Dziś trochę w inny sposób o tym czym jest sukces, bo dla każdego sukces jest czymś innym, ale na każdy sukces trzeba zapracować.

W Andach żyły dwa walczące ze sobą plemiona, jedno w dolinie, drugie na szczycie góry. Któregoś dnia górale najechali ludzi z nizin, plądrując domostwa, porwali niemowlę i zabrali je z sobą wysoko w góry. Choć plemię z nizin nie miało pojęcia o górskiej wspinaczce, wysłało oddział najlepszych wojowników, aby sprowadzili dziecko do domu. Mężczyźni początkowo usiłowali różnymi sposobami dotrzeć na szczyt, wypróbowując kolejne szlaki. Pomimo wielodniowych wysiłków pokonali zaledwie kilkaset metrów i uznawszy swoją porażkę przygotowywali się do powrotu do wioski.

Pakując dobytek przed drogą do doliny ujrzeli matkę dziecka — dźwigała je na plecach schodząc z góry, na którą oni nie byli w stanie się wspiąć. Powitali ją pełni uznania, a jeden z nich spytał: „Jak zdołałaś wspiąć się na tę zdradziecką górę, mimo że my, najsilniejsi i najsprawniejsi mężczyźni we wsi, nie daliśmy rady?”. Wzruszyła ramionami i odparła: „To nie wasze dziecko”.

Wasz cel, Wasze marzenie, Wasze poczucie osobistego przeznaczenia to Wasze dziecko. Nikt nie zadba o nie, nie uratuje go ani nie będzie na nie pracował tak jak Wy. Nie oczekujcie tego od innych. Oczekujcie tej opieki i ciężkiej pracy od siebie. I spodziewajcie się, że z taką determinacją będziecie musieli podążać za swoimi marzeniami!

I z tym przesłaniem życzę Wam wszystkim samych sukcesów i tego, byście nigdy się nie poddawali!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *