Spodziewaj się najlepszego

Mam nadzieję, że nie jestem pierwszą osobą, która informuje Was bezpośrednio i bez możliwości podważenia tego, że życie jest niesprawiedliwie. Tak się niefortunnie składa, że nie zawsze otrzymujemy to, czego chcemy, albo to, na co zasługujemy.

Nieuchronnie jednak dostajemy to, czego się spodziewamy. Nieubłaganie dążymy w kierunku naszej dominującej myśli. W ciągu ostatnich pięciu tysiącleci znanej nam historii wielcy ludzie obojga płci przekonywali nas setki razy, że rzeczywistość jest odbiciem naszych myśli. Sukcesy czy porażki niejednokrotnie przeistaczają się w nawyk. Coraz bardziej znękane osoby, które zdają się żyć od tragedii do tragedii, mawiają często: „Wiedziałem, że tak będzie”. Natomiast zwycięzcy, odnoszący sukcesy we wszystkich aspektach życia, sprawiają wrażenie, jakby nieustannie wygrywali, i tego też oczekują. Zajęci swoim codziennym życiem, nie powinniśmy zapominać, że zawsze odnajdujemy to, czego szukamy. Jeśli rozpoczynasz dzień z myślą, że nie czeka Cię nic dobrego, wkrótce wszystko ułoży się tak, by spełnić Twoje oczekiwania. I na odwrót, jeśli zaczniesz dzień, spodziewając się samych wspaniałości, może się okazać, że będzie to najlepszy dzień w Twoim życiu. To właśnie jest samospełniająca się przepowiednia.

Jak na ironię, okoliczności mogą pozostać podobne, zawsze jednak otrzymujemy to, czego szukamy. Ileż niesamowitych chwil przegapiliśmy, ponieważ byliśmy zbyt zajęci rozpamiętywaniem nieszczęść, by cieszyć się cudownościami, jakie podsuwało nam życie? Proszę Was więc o przysługę – przez jeden dzień spodziewajcie się samych wspaniałych rzeczy, doszukujcie się ich na każdym kroku i nie spuszczajcie ich z oka, gdy nadejdą. Zanim złożycie głowę na poduszce, przeżyjecie wyjątkowy dzień. Jeżeli mój system nie sprawdzi się w Waszym przypadku, nie martwcie się: gwarancja obejmuje zwrot pieniędzy, będziecie więc nadal mogli się spodziewać, poszukiwać i doświadczać samych najgorszych rzeczy przez resztę swojego życia. W życiu chodzi nie tyle o wydarzenia, ile o sposób, w jaki je postrzegamy. Życzę Wam zatem takiego życia, jakiego oczekujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *